Amerika’da Yaşamak İstiyorum

Amerika’da yaşamak istiyorum diyenlerin amacı, daha iyi ve kaliteli şartlarda yaşamak ömür sürmektir. Gelişmişlik seviyesi yüksek ülkelerde yaşamı devam ettirmek tüm olanaklara sahip olmak demektir. Gelişmişlik seviyesinin üstüne çıkan ülkelerden biri de Amerika’dır. Herkesin yaşamayı arzuladığı iyi bir gelecek kurmayı hayal ettiği ülke kültür eğitim ve bilim ülkesi Amerika.

Amerika'da yaşamak istiyorum

Amerika’da yaşamak istiyorum, diyen herkes, gerekli koşulları yerine getirdikten sonra hayalini geçekleştirebilir. Koşullardan biri green card sahibi olmak. Green card sahibi bir kişinin eşi ve 21 yaşın altındaki tüm bekar çocukları da ABD’de ömür boyu oturma ve çalışma hakkına sahip olur. Peki Amerika’da nasıl bir hayat bizi bekliyor.
Amerikada’ki Çalışma Hayatının Güzellikleri
Amerika’da yasal bir şekilde çalışmak isteyenler burada çalışmanın avantajlarından yararlanabilirler. Amerika, ekonomik yönden dünyanın en gelişmiş ülkelerindendir. Üretim ve tüketimin üst seviyede olması iş olanakları bakımından zengin hale getiriyor. İş alanlarının fazla olması, Amerika’da ki çalışma hayatının güzelliklerindendir.Çalıştığınız iş alanında fazla Amerikalı yoksa bu ihtiyacı karşılamak için açığı yabancı uyruklu kişilerle kapatmak isteyebilirler. Değişik ülkelerden gelen kişiler, Amerika’da ki sınırsız iş olanaklarından faydalanmaktadır.
Amerika’da ki çalışma hayatının güzelliklerinden biride yaptığınız iş karşılığında çok para kazanmanız. Bu sayede kendi yaşam standartlarınızın üzerine çıkabilirsiniz. Aldığınız para yanı sıra kazandığınız kültür, tecrübe ve bilgiler sayesinde Amerika’nın bu gelişmişlik seviyesine ayak uyduracaksınız. Amerika ‘da ki çalışma hayatının güzellikleri elbette bunlarla sınırlı değil. Ne tür bir işiniz olursa olsun size getirisi elbette büyük olacaktır.
Çok Para Kazanır mıyım ?

Çok para kazanmaktan önce yaşam standartlarınızın yükseleceğini garanti edebiliriz.
Eğer çok fazla para kazanmak, daha lüks bir yaşam sürmek istiyorsanız. İşinizde fazla mesai yapmayı, dakik olmayı sakın bırakmayın. İşvereniniz bu durumda kazancınızın iki katı ödeyebilir. Çok para kazanmak aslında sizin yeteneğinizi ve pratikliğinizi konuşturmaya bağlı. İşvereninizin size sunduğu ekstra işleri bitirmeniz size maddi olarak çok para kazanmanızı sağlayacaktır.
Eğer Amerika’da aklınız da çok para kazanmak varsa tüm zevk ve isteklerinizi bir kenara koyup, savurganlıktan uzak, üretken bir şekilde yol almalısınız. İşte o zaman geriye dönüp bakarsanız biriken rakama çok şaşıracaksınız.

Amerika'da Eğitim Sistemi
Amerika’da eğitim genel olarak devlet tarafından sağlanır. İlk ve orta sınıflara devam zorunluluğu vardır. Amerika’da eğitim sistemi bazı ülkeler gibi merkezi değildir. Her eyalet kendi eğitim sistemini oluşturmaktadır. Okula başlama ve bitirme yaşları da farklılık gösterir.
İlköğretim 5 yaşında başlayıp okul öncesi eğitim mutlaka verilir. Beş yıl süre ile devam eder. Daha sonra 7 yıl süren 6-12 sınıflar arasını kapsayan orta öğretime geçilir.
Amerika eğitim sisteminde lise öğrencileri için herhangi bir sınav veya kurs uygulaması yoktur. Tek amaç öğrencilerin hangi yeteneğe sahip olduklarını belirlemek ve uygun üniversite bölümüne yerleştirmektir. Eğitim sistemi bu amaç doğrultusunda oluşturulmuştur.
Üniversite, iki yıllık ve dört yıllık lisans eğitimi vermektedir. Devamında lisansüstü, yüksek lisans ve en son doktora olarak alanlarında yükselme imkanları sağlanmıştır.
Tüm bu eğitim hayatı boyunca öğrencilere finansal destek, yönetim, özel vakıflar ve şirketler tarafından sağlanmaktadır.

Write a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *