Green Card Kazandıktan Sonra Ne Yapmalı

Green Card Kazandıktan Sonra Ne Yapmalı sorusu çoğu Green Card başvurusu yapmış bireyin aklına takılmaktadır.

Sizlerde Green Card ayrıcalıkları için başvuruda bulunup, gerekli tüm aşamaları geçip “GreenCard kazandıktan sonra ne yapmalıyım?” sorunu mu düşünüyorsunuz? İşte uygulamanız gereken işlemler ve yapmanız gerekenler.

Bilindiği üzere Kasım 2015’te yapılan GreenCard başvurularının sonuçları 2016 yılının Mayıs ayında açıklandı. 2016 Kasım ayında kapanan başvuruların sonucu ise 2 Mayıs 2017’de açıklanacaktır.

Green Card Kazandıktan Sonra Ne Yapmalı?

Green Card başvuru sonucunuzu ABD Göçmenlik Bürosu Resmi sitesinden kontrol edebilirsiniz. Sizlere verilen konfirmasyon numarası sonucunuzu öğrenmenizde hayati öneme sahiptir; sorgulama ekranını başarıyla doldurduktan ve sizlere verilen referans numarasını girdikten sonra 2 farklı şekilde sayfa açılmaktadır. Sizler için kazandığınızı veya kazanamadığınızı belirten sayfalara olacaktır. Kazanmadığınız takdirde, ekranda iki satır ingilizce bir yazı yer alacaktır. "HAS NOT BEEN SELECTED" ifadesi yer alırsa bu maalesef sonucunuzun olumsuz olduğu anlamına gelmektedir; kazandığınız takdirde ise, ekranda isminizin yazılı olduğu bir mektup çıkacaktır. Karşınızda üstünde barkod olan ve sizin adınıza yazılmış uzun bir mektup görüyorsanız kazandınız demektir. Kazandınız ekranını gördükten sonra başvurular, form doldurma, dosya açma ve mülakat aşamaları gibi yorucu, karmaşık ve ingilizce işlemler sizi beklemektedir. Bu aşamaları danışman bir firma yardımı olmadan aşmanız maalesef mümkün değildir.

Peki GreenCard kazandıktan sonra yapılması gerekenler nelerdir?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere hayatınızda belki de bir kere karşınıza çıkacak Green Card kazanma fırsatını danışman bir firma aracılığıyla tamamlamak büyük önem taşımaktadır.

Gerekli formların doldurulması sonrası size verilecek sıra numaranıza göre mülakat tarihinizi beklemeniz gerekmektedir. Green Card mülakatları Ekim ayı gibi başlamakta; doğru bir danışmanlık almanız durumunda ise Green Card almanız kesinleşmektedir.

Sizler de Green Card kazandıysanız ve nerden başlayacağınızı bilemiyorsanız; amerika101com’dan alacağınız danışmanlıkta kesin başarı sağlayabilirsiniz.

Write a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *